top of page

מעורבות התקשורת

בעוד בפרקליטות (התובע המחוזי) התקשו למצוא "קורבנות" אמינים שמוכנים לשתף איתם פעולה בבניית התיק נגד מייקל ג'קסון, התקשורת באופן פעיל חיבלה בהליכים והציעה סכומי כסף לא מבוטלים לאנשים שהיו מוכנים לספר להם שהקשר של ג'קסון עם ילדים אינו תמים. להלן הדוגמאות לאנשים שהעסקאות שלהם עם התקשורת נחשפו – וזה כנראה רק קצה הקרחון.

אלה שפנו אליהם וסירבו 

במהלך המשפט של ג'קסון בשנת 2005, העיתונאי רוג'ר פרידמן (Fox News) נפגש עם משפחת ניוט (Newt), שסיפרו לו שבשנת 1993, כשנחשפה השערורייה הראשונה של ג'קסון ומשפחת צ'נדלר, העיתון "נשיונל אנקיוורר" (National Enquirer) הציע לשלם להם 200 אלף דולר כדי שיגידו שבמהלך שנות ה80, ג'קסון הטריד או נגע באופן לא ראוי בבנים שלהם, תאומים שאז היו בני 11.

באמצע שנות השמונים, רוברט ורונלד ניוט (הבן) היו ילדי-פלא שג'ו ג'קסון, אבא של מייקל ג'קסון, היה המנהל שלהם. משפחת ניוט הסבירה שהעיתון גילה שהמשפחה התארחה שבועיים שלמים בבית משפחת ג'קסון באנסינו – הבית של מייקל ג'קסון באותה תקופה. מערכת העיתון פנתה אל המשפחה והציעה לאבא, רון ניוט, שיגיד שג'קסון הטריד את הבנים שלו מינית ויקבל 200 אלף דולר בתמורה.

אבי המשפחה, רון ניוט, מספר על ההצעה המפתה שקיבל מהצהובון

 רוברט ניוט היה כבר בן 18 בשנת 1993 כאשר נפגשו עם כתב הנשיונל אנקווירר, ג'ים מיטאיגר (Jim Mitteager), במלון “Marriot” בסאן פרנסיסקו. מיטאיגר רצה שהם ישקרו בעד כסף. "הוא אמר, 'תגיד שהוא תפס אותך בישבן. תגיד שהוא אחז או נגע בך בכל דרך,'" סיפר ניוט. "הוא אמר לנו שהוא הפיל כל מיני אנשים ושעכשיו הוא הולך להפיל את מייקל ג'קסון. שזה הולך להרוס אותו לגמרי. הוא סיפר לנו על כל המפורסמים שהצליח להרוס. כל האנשים הגדולים שהיו נגדם שערוריות. הוא אמר 'אנחנו מפילים את האנשים האלה, זה מה שאנחנו עושים'."

[...]

"אבא שלי אמר שהאנשים האלה מציעים לנו כסף כדי להפיל את מייקל ג'קסון. ואז מיטאיגר אמר, 'תגיד שהוא נגע בך, כל מה שאתה צריך לעשות זה להגיד את זה. אבל אולי אתה תצטרך להעיד, אולי תצטרך להתארח אצל אופרה מול כל קהל. אתה חייב להיות מוכן לזה. רק תגיד – ואנחנו נתן לך כסף,'" סיפר ניוט. [1]

לפי הדיווח של פרידמן, למשפחת ניוט היו הוכחות שזה קרה – החוזה שמיטאיגר נתן להם, חתום על ידי דיויד פרל, שהיה העורך של הצהובון באותה תקופה. משפחת ניוט סירבה לחתום על החוזה והם אמרו שאינם מוכנים להאשים את מייקל ג'קסון בדבר: "בחוזה, שהיה כתוב כמו מכתב, נאמר שזהו הסכם בין הצהובון ומשפחת ניוט, בעד הסיפור הבלעדי בנוגע ל'מערכת היחסים שלכם עם מייקל ג'קסון והמידע שלכם על המיניות שלו, הידע שלכם על הקשר המיני והניסיון לקשר המיני עם רוברט ניוט ואחרים." [1]

לפי רוברט ניוט, מיטאיגר ידע ששום דבר לא קרה אבל דרש שישקרו בכל זאת: "לא היה איכפת לו! הוא אמר, 'רק תגיד את זה וניתן לך את הכסף' ואני אמרתי 'ג'קסון לא נגע בי!'". "מיטאיגר ממש חיפש וחפר. תחשוב על זה – רוב האנשים שתגיד להם 'ניתן לך את הכסף' גם אם זה לא נכון, הם יקחו את הכסף."

[...]

"הוא ניסה להדריך אותי – אם אני מחליט לקחת את הכסף, מה יקרה. הוא אמר 'אתה יודע, זאת הולכת להיות שערורייה ענקית. כנראה הרבה אנשים לא יחבבו אותך. אתה תהיה מפורסם!' והאמת היא, שמייקל לא עשה שום דבר שאפילו קרוב ללנסות להטריד אותנו." [1]

 

לפרידמן הייתה עוד ראייה, שאינה קשורה למשפחת ניוט, כדי לתמוך בסיפור שלהם. מיטאיגר היה מקליט את השיחות שלו. לאחר מותו, ההקלטות שלו נמסרו לחוקר פרטי בשם פול ברסי. לפי פרידמן, הקלטות האלה כללו את המשא ומתן שלו עם משפחת ניוט.

 

הסיפור של משפחת ניוט הוא לא מיוחד ואפשר גם להגיד שהוא נורמת ההתנהגות בתקשורת בנוגע לההאשמות נגד מייקל ג'קסון. בשנת 1993, האחיין של ג'קסון, טים וואיטהאד (Tim Whitehead) חשף בתכנית הטלוויזיה של הראלדו ריברה (Geraldo Riveira) שצהובון הציע לו מאה אלף דולר כדי שיגיד שמייקל ג'קסון הומוסקסואל. באותו פרק בתכנית, השחקן אלפונסו רבירו, ששיחק את קלרטון ב"נסיך המדליק מבל אייר" והשתתף בפרסומת המפורסמת של מייקל ג'קסון ופפסי, סיפר ש"הציעו לאבא שלו מאה אלף דולר לספר כל סיפור שלילי נגד מייקל ג'קסון" [2]. וואיטהאד וריברו אמרו בנחרצות שמעולם לא ראו את מייקל ג'קסון מתנהג בצורה לא נאותה עם אף ילד ושמעולם לא הרגישו לא בנוח בסביבתו. [2]

bottom of page